Konference for store grupper

Alle vores 150 hoteller i Skandinavien ejes af uafhængige ejere, der driver deres hoteller på deres egen måde. Der vil være lokale forskelle, og det er sådan, vi kan lide det. Derfor kan vi garantere, at vi har mindst ét konferencehotel til dig, uanset hvem du er, og især hvis du og dit selskab ikke ønsker det samme igen og igen. Vælg mellem små og store hoteller, på mindre steder tæt på naturen eller med en central beliggenhed midt i det hele.

Dit helbred og din tryghed er naturligvis det vigtigste for os, når du bor eller deltager i en konference på et Best Western-hotel. Vi har truffet flere tiltag for at sikre, at du får et trygt ophold. Vil du vide mere om dette, kan du læse om det HER.

Hold din konference på et af vores hoteller i Danmark, Sverige og Norge: e-mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

 

Konference forespørgsel

Send din forespørgsel direkte til os via vores formular.

Gå til formular

Sønderborg

Hotel Sønderborg Strand, Sure Hotel Collection by Best Western

Naturskønne og historiske omgivelser kun 250 meter fra Sønderborgs centrum, med 12 mødelokaler og maks. kapacitet på 498 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Vejle

Best Western ToRVEhallerne

Afslappet og moderne hotel i det centrale Vejle, med 12 mødelokaler og maks. kapacitet på 450 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Malmø, Sverige

Best Western Malmö Arena Hotel

Farverigt event- og forretningshotel i direkte forbindelse til Malmö Arena, med 50 mødelokaler og maks. kapacitet på 7000 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Gøteborg/Mölndal, Sverige

Best Western Plus Åby Hotel

Nyskabende hotel med tivolidesign ved Åbymässan og Åby Travet, med 17 mødelokaler og maks. kapacitet på 600 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Gøteborg, Sverige

Gothia Towers | WorldHotels Elite

Et af Nordens mest attraktive mødesteder, med 60 mødelokaler og maks. kapacitet på 3600 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Gøteborg, Sverige

Upper House | WorldHotels Luxury

Luksushotel halvvejs op til himlen, med 60 mødelokaler og maks. kapacitet på 3600 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Borås, Sverige

Best Western Plus Hotell Borås

Borås hyggeligste hotel midt i centrum, med 23 mødelokaler og maks. kapacitet på 1000 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Östersund, Sverige

Best Western Hotel Gamla Teatern

Charmerende hotel i Östersund med aner fra 1800-tallet, med 7 mødelokaler og maks. kapacitet på 430 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Karlstad, Sverige

Best Western Gustaf Fröding Hotel & Konferens

Familieejet hotel i hjertet af Värmland, med 8 mødelokaler og maks. kapacitet på 415 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Tranås, Sverige

Best Western Hotel Tranås Statt

Komfortabelt hotel i hyggelige Tranås, med 4 mødelokaler og maks. kapacitet på 400 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Umeå, Sverige

U&Me Hotel, BW Signature Collection

Innovativt hotel midt i Umeå, med 8 mødelokaler og maks. kapacitet på 400 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail


Visby, Sverige

Donners Hotell, Sure Hotel Collection by Best Western

Moderne hotel i hjertet af verdensarvsbyen Visby, med 3 mødelokaler og maks. kapacitet på 350 personer i siddepladser.

Læs mere

Send mail

 


Vores skandinaviske konferencehoteller

Danmark

By Hotel Mødelokaler Maks kapacitet Antal hotelværelser  Mailadresse  Telefonnummer
Fredericia Best Western Plus Hotel Fredericia  6  240  118  info@hotel-fredericia.dk   +45-75-91 00 00
Herning Best Western Plus Hotel Eyde  8  150  119  info@eyde.dk  +45-97-22 18 00
København-Hillerød Best Western Hotel Hillerød  4  75  113  hotel@hotelhillerod.dk  +45 27126198
København-Kastrup Best Western Plus Airport Hotel Copenhagen  4  80   240  pds@corehospitality.dk  +45-32-51 14 00
København The Huxley Copenhagen, BW Premier Collection  1  16  81  info@thehuxley.dk  +45-33-13 06 66
København Best Western Hotel Hebron  7  50  99  info@hebron.dk  +45-33-31 69 06
Randers Best Western Plus Hotel Kronjylland  4  80  63  mail@hotelkronjylland.dk  +45-86-41 43 33
Silkeborg Gl. Skovridergaard, BW Premier Collection  26  320  65  glskov@glskov.dk  +45-87-22 55 00
Skagen Hotel Petit Skagen, Sure Hotel Collection by Best Western  2  45  45  welcome@hotelpetit.dk  +45-98 44 11 99 
Svendborg Best Western Plus Hotel Svendborg  15  300  135  booking@hotel-svendborg.dk  +45-62-21 17 00
Sønderborg Hotel Sønderborg Strand, Sure Hotel Collection by Best Western  12  498  95  hotel@sonderborgstrand.dk  +45 74421900 
Vejle Best Western ToRVEhallerne  12  450  74  info@torvehallerne.dk  +45-79-42 79 00

Sverige

By Hotel Mødelokaler Maks kapacitet Antal hotelværelser  Mailadresse Telefonnummer
Alvesta Best Western Rådmannen 12 150  59  info@hotelradmannen.se  +46 472-448 00
Askersund Best Western Hotel Norra Vättern 3 120  61  info@norravattern.se  +46 583-12010
Avesta Best Western Nya Star Hotel 9 60  79  info@nyastarhotel.com  +46 226-560 00
Borlänge Best Western Gustaf Wasa Hotel 3 80  100  info@gustafwasa.se  +46 243-21 74 00
Borås Best Western Plus Hotell Borås 23 1000  52  info@hotellboras.se  +46 33-799 01 00
Eksjö Hotel Ullinge, Sure Hotel Collection by Best Western  10  90  34  info@ullinge.se  +46 381-810 60
Enköping Best Western Hotel Park Astoria 6 65  134  reception@parkastoria.se  +46 171-478 080
Eskilstuna Sure Hotel by Best Western Vilsta Sporthotell 5 150  29  bokning@vilstasporthotell.se  +46 16-51 30 80
Eskilstuna Best Western Plaza Hotel  4  150  88  info@plazahotel.nu  +46 16-15 00 00
Falköping Hotell Falköping, Sure Hotel Collection by Best Western  7  120  50  info@hotellfalkoping.se  +46 515-68 61 00
Gävle Best Western Hotel City Gävle  2  70  99  reception@hotelcity.nu  +46 26-61 26 00
Göteborg Best Western Tidbloms Hotel  3  75  42  info@tidbloms.se  +46 31-707 50 00
Göteborg Gothia Towers, WorldHotels Elite  60  3600  1200  conference@gothiatowers.com  +46-31-750 88 00
Göteborg Upper House, WorldHotels Luxury  60  3600  53  conference@gothiatowers.com  +46 31-708 82 00
Göteborg-Mölndal Best Western Plus Åby Hotel  17  600  223  info@abyhotel.se  +46 31-384 02 00
Göteborg-Mölndal Landvetter Airport Hotel, BW Premier Collection  10  140  187  info@landvetterairporthotel.se  +46 31-977550
Halmstad Best Western Plus Grand Hotel  4  55  114  info@grandhotel.nu  +46 35-280 81 00
Halmstad Tylebäck Hotell, Sure Hotel Collection by Best Western  9  150  69  info@tyleback.com  +46 35-19 18 00
Helsingborg The Vault Hotel, WorldHotels Crafted  2  30  56  reception@thevaulthotel.se  +46 42-37 18 00
Helsingborg V Hotel, BW Premier Collection  7  140  49  info@vhotel.se  +46 42-14 44 20
Hudiksvall Best Western Hotell Hudik  3  30  67  info@hotellhudik.se  +46 650-54 10 00
Hässleholm Statt Hässleholm, BW Signature Collection  10  230  93  info@statt.se  +46 451-890 00
Jönköping Best Western Plus John Bauer Hotel  8  70  105  hotellet@johnbauer.se  +46 36-34 90 00
Kalmar Frimurarehotellet, Sure Hotel Collection by Best Western  1  12  35  info@frimurarehotellet.se  +46 480-152 30
Kalmar Best Western Plus Kalmarsund Hotell  5  80  106  info@kalmarsundhotel.se  +46 480-48 03 80
Karlshamn Best Western Hotell Karlshamn  3  100  99  info@bestwesternkarlshamn.se  +46 454-58 87 00
Karlstad Best Western Hotel Savoy  1  400  81  info@savoy-karlstad.se  +46 54-15 66 40
Karlstad Best Western Gustaf Fröding Hotell  8  415  163  info@gustaffroding.se  +46 54-67 00 00
Katrineholm Best Western Hotel Statt  14  300  92  info@hotelstatt.se  +46 150-504 40
Kiruna Best Western Hotel Arctic Eden  3  80  45  info@hotelarcticeden.se  +46 980-611 86
Kristianstad Best Western Hotel Anno 1937  3  80  33  info@hotelanno.se  +46 44-126150
Kungsbacka Best Western Hotell Halland  5  140  77  info@hotellhalland.se  +46 300-775 30
Köping Best Western Hotel Scheele  4  130  109  info@hotelscheele.se  +46 221-181 20
Lagan Sure Hotel by Best Western Lagan  1  60  32  reception@motellagan.se  +46 372-352 00
Linköping Best Western and hotel Linköping  1  12  151  info.linkoping@andhotel.se  +46 13-327 27 00
Ljungby Best Western Hotel Ljungby  3  100  70  reception@hotelljungby.se  +46 372-825 00
Ludvika Best Western Plus Grand Hotell Elektra  2  75  103  info@ghe.se  +46 240-182 20
Lund Best Western Plus Hotel Planetstaden  5  42  195  hotel@planetstaden.se  +46 46 280 01 00
Luleå Best Western Plus Hotell Savoy  9  200  76  info@hotellsavoy.se  +46 920-195 00
Löddeköping Sure Hotel by Best Western Dahls  2  70  44  info@dahlshotell.se  +46 46-285 24 00
Malmköping Hotell Malmköping, Sure Hotel Collection by Best Western  10  110  45  info@hotellmalmkoping.se  +46 157-245 80
Malmö Best Western Hotel Royal  1  24  50  info@bwhotelroyal.se  +46 40-664 25 00
Malmö Best Western Plus Hotel Noble House  3  65  137  info@hotelnoblehouse.se  +46 40-664 30 00
Malmö Best Western Malmö Arena Hotel  50  7000  395  info@malmoarenahotel.com  +46 40-642 04 00
Motala Best Western Motala Stadshotell  6  220  78  info@motalastatt.se  +46 141-21 64 00
Nora Nora Stadshotell. Sure Hotel Collection by Best Western  5  170  38  info@norastadshotell.se  +46 587-31 14 35
Oskarshamn Best Western Hotel Corallen  5  70  75  info@hotelcorallen.se  +46 491-76 81 81
Oskarshamn Best Western Sjöfartshotellet  1  40  42  info@sjofartshotellet.se  +46 491-76 83 00
Rättvik Best Western Hotell Lerdalshöjden  7  250  94  info@lerdalshojden.se  +46 248-511 50
Simrishamn Hotel Svea, Sure Hotel Collection by Best Western  11  130  61  info@hotelsvea.se  +46 414-41 17 20
Stockholm-Solna Hotel Giò, BW Signature Collection  3  100  180  info@hotelgio.se  +46 8-412 23 00
Stockholm-Solna The Winery Hotel,WorldHotels Crafted  7  180  184  reservations@thewineryhotel.se  +46 8-14 60 00
Stockholm Best Western Hotel at 108  1  15   90  info@hotelat108.se  +46 8-550 308 00
Stockholm Best Western Hotel Karlaplan  1  10  101  info@hotelkarlaplan.se  +46 8-31 32 20
Stockholm Best Western Plus Time Hotel  2  73  144  info@timehotel.se  +46 8-545 473 00
Stockholm Best Western Kom Hotel Stockholm  10  100  143  konferens@komhotel.se  +46 8-412 23 00
Stockholm Hotel Frantz, WorldHotels Crafted  1  20  48  hello@hotelfrantz.se  +46 8-442 16 80
Stockholm Hotel Kung Carl, WorldHotels Crafted  5  100  143  info@kungcarl.se  +46 8-463 50 00
Stockholm NOFO Hotel, WorldHotels Crafted  1  15  109  info@nofo.se  +46 8-503 112 00
Stockholm-Arlanda Best Western Plus Park Airport Hotel  4  120  124  info@parkairporthotel.se  +46 8-591 111 00
Stockholm-Arlanda Best Western Arlanda Hotellby  7  125  145  info@arlandahotellby.se  +46 8-597 897 00
Stockholm-Bromma Best Western Plus Sthlm Bromma  15  180  202  info@sthlmbromma.se  +46 8-684 48 400
Stockholm-Spånga Sure Hotel by Best Western Spånga  3  65  52  info@hotelspanga.com  +46 8-36 25 40
Stockholm-Upplands Väsby TEN HOTEL, BW Signature Collection  1   25  194  charlie@ten-hotel.com  +46 8-598 44 310
Stockholm-Älvsjö Best Western Royal Star Hotel  3  100  103  info@royalstar.se  +46 8-99 02 20
Sundsvall Best Western Hotel Baltic  2  55  92  info@baltichotell.com  +46 60-14 04 40
Sunne Hotell Frykenstrand, Sure Hotel Collection by Best Western  5  130  62  info@frykenstrand.se  +46 56-51 33 00
Sälen Best Western Stöten Ski Hotel  7  300  43  info@stoten.se  +46 280-750 00
Söderhamn Best Western Hotell SöderH  6  70  85  info@hotellsoderh.se  +46 270-26 62 00
Tranås Best Western Hotel Tranås Statt  4  400  52  info@tranasstatt.se  +46 140-566 00
Trelleborg Palm Tree Hotel, Sure Hotel Collection by Best Western  2   30   42  info@palmtreehotel.se  +46 40 452 990
Tällberg Dalecarlia Hotel & Spa, BW Premier Collection  12  200  98  info@dalecarlia.se  +46 247-891 00
Uddevalla Best Western Hotel Carlia  7  500  110  info@carlia.com  +46 522-141 40
Umeå Best Western Hotel Botnia  3  65  65  info@hotelbotnia.com  +46 90-13 54 90
Umeå Stora Hotellet, BW Premier Collection  8  400  82  info@storahotelletumea.se  +46 90-77 88 70
Umeå U&Me Hotel, BW Signature Collection  8  400  162  info@umehotel.se  +46 90-690 33 08
Uppsala Best Western Hotel Svava  1  8  128  info@hotelsvava.se  +46 18-13 00 30
Vetlanda Best Western Vetlanda Stadshotell  2  50  69  info@vetlandastadshotell.net  +46 383-120 90
Vimmerby Best Western Vimmerby Stadshotell  4  100  87  info@vimmerbystadshotell.se  +46 492-121 00
Visby Best Western Solhem Hotel  2  65  99  info@solhemhotel.se  +46 498-25 90 00
Visby Best Western Strand Hotel  8  120  124  info@strandhotel.se  +46 498-25 88 00
Visby Donners Hotell, Sure Hotel Collection by Best Western  3  350  42  info@donnershotell.se  +46 498-25 98 90
Vrigstad Best Western Hotel Vrigstad  5  140  54  info@hotelvrigstad.se  +46 382-57 50 00
Vänersborg Best Western Arena Hotell  3  60  60  info@arenahotell.com  +46 521-26 59 50
Värnamo Best Western Hotell Vidöstern  3  N/A  58  info@hotelvidostern.se  +46-370-37 11 00
Värnamo Best Western Värnamo Hotell  2  120  39  info@varnamohotel.se  +46 370-69 06 00
Västervik Best Western plus Västerviks Stadshotell  10  200  101  info@stadshotellet.nu  +46 490-820 00
Västerås Best Western Ta Inn Hotel  6  100  84  info@tainnhotell.se  +46 21-10 53 00
Västerås Best Western Plus Hotel Plaza  15  150  202  info@plazavasteras.se  +46 21-10 10 10
Åkersberga Best Western The Public Hotel  1  15  53  info@publichotel.se  +46 8-55 80 90 00
Åmål Åmåls Stadshotell, Sure Hotel Collection by Best Western  2  100  29  info@amalsstadshotell.se  +46 532-616 10
Ängelholm Best Western Valhall Park Hotell  33  120  70  info@valhallparkhotell.se  +46 431 255 20 
Ängelholm Best Western Plus HUS 57  7  300  112  info@hus57.se  +46 431-57 57 00
Örebro Best Western Eurostop Örebro  8  160  111  info@eurostoporebro.se  +46 19-777 12 10
Östersund Best Western Hotel Gamla Teatern  7  430  64  info@gamlateatern.se  +46 63-51 16 00

Norge

By Hotel Mødelokaler Maks kapacitet Antal hotelværelser  Mailadresse  Telefonnummer
Evenes Sure Hotel by Best Western Harstad Narvik Airport  1  20  12  contact@surehotelairport.com  +47 41 366109
Kongsberg  Best Western Plus Gyldenløve Hotell
 2  36  63  gyldenlove@bestwestern.no  +47-32-86 58 00
Oslo-Dal Best Western Leto Arena  3  70  102  firmapost@letoarena.no  +47-63-95 91 00
Oslo-Gardermoen Best Western Plus Oslo Airport  9  120  201  konferanse@bwosloairport.com   +47 63 94 08 00
Oslo-Holmenkollen Voksenåsen Hotell, BW Signature Collection  14  180  85  post@voksenaasen.no  +47 22 811 500 
Sogndal Best Western Lægreid Hotel
 2  50  36  lagreid@bestwestern.no  +47-57-62 88 88
Stavanger Best Western Havly Hotell  3  80  42  havly@bestwestern.no  +47 51-93 90 00
Steinkjer Best Western Tingvold Park Hotel  5  90  51  tingvold@bestwestern.no  +47-74-14 11 00
Trondheim Best Western Plus Hotel Bakeriet  2  50  109  front@hotelbakeriet.no  +47-73-99 10 00
Trondheim-Stjørdal Sure Hotel by Best Western Trondheim Airport  1  100  126  hello@trondheimairporthotel.com  +47 74 400 610

Menu

 Dansk
Menu